Wielkanoc

W tym roku Święta Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy nie przy radosnym dźwięku dzwonów, ale przy złowrogim dźwięku bomb
i niszczycielskich eksplozji, które mają miejsce niedaleko stąd. Pamiętamy, co Pan Jezus powiedział pewnego dnia na wieść o rozlewie krwi dokonanym przez Piłata i zawaleniu się wieży w Siloe: „Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”. Jeśli nie zamienicie waszych włóczni na sierpy, waszych mieczy na pługi, a waszych pocisków na fabryki i domy, wszyscy w ten sam sposób zginiecie! Ostatnie wydarzenia przypomniały nam o jednej rzeczy. Porządek świata może się zmieniać z dnia na dzień. Wszystko przemija, wszystko się starzeje, wszystko. Jest tylko jeden sposób, aby uciec przed prądem czasu, który ciągnie za sobą wszystko: przejść do tego, co nie przemija! Postawić stopy na twardym gruncie! Pascha oznacza przejście: w tym roku wszyscy przeżyjmy prawdziwą Paschę, przejdźmy do Tego, który nie przemija. Przejdźmy teraz z sercem, zanim kiedyś przejdziemy z ciałem! Tego życzę i o to się dla Was wszystkich modlę.

Wielkanoc 2022

Ks. kan. Tomasz Cymerman