Dożynki w Orzechowie

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września w kościele filialnym w Orzechowie odbyło się dziękczynienie za tegoroczne plony. Mieszkańcy Orzechowa Nowego, Orzechowa, Zapiecek i Wólki Kikolskiej w czasie Mszy św. o godz. 12.00 dziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory z pól i sadów.

Przed Mszą św. Ksiądz Proboszcz poświęcił dożynkowe wieńce i kosze przygotowane przez mieszkańców poszczególnych miejscowości. Po procesyjnym wejściu do świątyni rozpoczęła się Msza św. Miejscowi gospodarze – jak nikt inny – rozumieją słowa pieśni: Boże z Twoich Rąk żyjemy lecz naszymi pracujemy. Na zakończenie przed wystawionym Najświętszym Sakramencie dziękowano za Bożą opiekę i błogosławieństwo dla pracy rolników i sadowników, za dobrą pogodę i dobre zbiory. Procesja z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym sakramencie i dzielenie się wypieczonym na dożynki chlebem zakończyło dziękczynienie w kościele. W dożynkach udział  wzięli przedstawiciele Gminy Pomiechówek z Panem Wójtem Dariuszem Bieleckim i Przewodniczącym Rady Gminy Pomiechówek Panem Janem Drzazgowskim.

 


Warning: Undefined array key 0 in /home/your-it/ftp/parafiaswanny/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924