Dożynki gminno-parafialne w Pomiechowie – 11 września 2022 roku

Dożynkom gminno-parafialnym przewodniczył ks. Proboszcz kan. Tomasz Cymerman. Wprowadził i poświęcił również wieńce i kosze dożynkowe przygotowane przez mieszkańców poszczególnych miejscowości parafii i gminy. Jak zaznaczył ks. Proboszcz w kazaniu niech każdy poczuje się zaproszonym do Eucharystii, czyli wyrażania wdzięczności Bogu. Niech dorosłe pokolenie rodziców, dziadków i wychowawców całym sercem zechce tę prawdę przekazać młodemu pokoleniu.

Kaznodzieja zachęcał do pójścia drogą wdzięczności, bo cecha wdzięczności jest jak piękny kwiat, który zakwita w sercu, by radować tych wszystkich, którzy na niego patrzą. Starostami tegorocznych dożynek byli Państwo Bożena i Marek Błaszczakowie. Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali miejscowi wikariusze: ks. Damian Jabłoński i ks. Arkadiusz Czubakowski. Dożynki jak zawsze uświetnił chór parafialny. Oprócz parafian i gości, uczestniczyli: v-ce Starosta Nowodworski Pan Paweł Calak, Wójt Gminy Pomiechówek Pan Dariusz Bielecki z Pracownikami Gminy oraz Pan Jan Drzazgowski – Przewodniczący Rady Gminy Pomiechówek. Po wspólnym dziękczynieniu i modlitwie w kościele parafialnym, zebrani przeszli na teren przykościelny.

            Poszczególne sołectwa jak każdego roku przygotowały stoiska i degustacje własnych wyrobów garmażeryjnych i własnych wypieków oraz gotowych dań. Ofiary składane do puszek z tej okazji przeznaczone były na wsparcie Osoby z chorobą nowotworową.

            Swoje stoisko miała również gmina Pomiechówek i ubezpieczenia społeczne.

 


Warning: Undefined array key 0 in /home/your-it/ftp/parafiaswanny/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 1025