Niedziela misyjna

W niedzielę 18 września br. w uroczystość św. Stanisława Kostki, głównego patrona diecezji płockiej, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży, s. Tomasza ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, przybliżała na wszystkich Mszach świętych temat misyjnej działalności Kościoła w Afryce. Od 36 lat pełni Ona posługę w dotkniętym od 2016 roku działaniami wojennymi Kamerunie, wykonując różne zadania zlecane przez Władze zgromadzenia zakonnego.

Pracuje z dziećmi, młodzieżą, posługuje chorym, prowadzi formacje, katechizuje. Siostrze Tomaszy towarzyszyła s. Dominika z Wydziału Katechetycznej Kurii Diecezjalnej w Płocku. Z parafii Pomiechowo pochodziła znana wielu pokoleniom kapłańskim s. Kinga. Siostry Pasjonistki, które w parafii przebywały na zaproszenie ks. Proboszcza kan. Tomasza Cymermana, zbierały ofiary pieniężne na działania misyjne w Kamerunie.

 


Warning: Undefined array key 0 in /home/your-it/ftp/parafiaswanny/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 1025