104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Proboszcz parafii
ks. kan. Tomasz Cymerman przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny z udziałem Władz Samorządowych, Przedstawicieli Szkół i Instytucji funkcjonujących na terenie parafii oraz wygłosił okolicznościowe kazanie. Czas stulecia polskiej niepodległości obchodzimy od grudnia 2017 roku, kiedy został zainaugurowany ten ważny okres w dziejach niepodległej Polski. Mimo wszystkich dziejowych wichrów, trudnych dziesięcioleci i straszliwych lat II wojny światowej, Polska była państwem suwerennym, była państwem niepodległym. Polacy byli wolnymi ludźmi w swoim kraju i mogli w pełni żyć jak wolni ludzie.
W 1918 roku nasi przodkowie rozpoczęli odbudowę Polski ze zgliszcz po zaborach, po kataklizmie I wojny światowej. Modlono się o Bożą opiekę nad naszą Ojczyznę, naszych sąsiadów i miał w swojej opiece naród polski. Po Mszy świętej wraz z pocztami sztandarowymi uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny, gdzie znajdują się groby walczących o niepodległość i wolność Polski. Zapalono znicze, złożono wiązanki kwiatów, harcerze zaciągnęli warty przy mogiłach i odmówiono modlitwę za bohaterów i obrońców Ojczyzny

 


Warning: Undefined array key 0 in /home/your-it/ftp/parafiaswanny/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924