Koncert „Stanisław Moniuszko mistrz polskiego bel canto”

W niedzielę 11 grudnia Komorowskie Towarzystwo Śpiewacze w 26 osobowym składzie wykonało koncert „Stanisław Moniuszko mistrz polskiego bel canto”. Został on przygotowany specjalnie na rocznicę zakończenia ziemskiego życia przez genialnego kompozytora. Program prezentujący różnorodne formy muzyczne w jakich Stanisław Moniuszko tworzył swą piękną jakże polską w charakterze i głęboko osadzoną w chrześcijaństwie muzykę został zaprezentowany w czasie koncertu. Towarzystwo śpiewacze w reżyserii Zbigniewa Szymańskiego dotychczas wykonało ponad 50 koncertów w wielu miejscowościach Polski i nadal dzieli się z publicznością entuzjazmem przy prezentacji wartościowej ars choralis. Założycielem i dyrygentem Komorowskiego Towarzystwa Śpiewaczego jest pan Witold Błaszczyk. Wystąpili: Katarzyna Przywiecka – sopran, Magda Kande – alt, Marcin Pilich – tenor, Michał Muzyka – bas, Anna Błaszczyk – flet, Jadwiga Pietrarcha – altówka, Danuta Koiro – fortepian i organy, Jeremi Królikowski – słowo oraz chór Komorowskiego Towarzystwa Śpiewaczego.

 


Warning: Undefined array key 0 in /home/your-it/ftp/parafiaswanny/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 1025