102 rocznica Bitwy Warszawskiej

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył Proboszcz ks. kan. prof. Tomasz Cymerman, który wygłosił też okolicznościowe kazanie.

Podkreślił jak wielkie znaczenie dla miejscowej wspólnoty miało zwycięstwo sprzed 102 lat nad bolszewikami. Po Mszy świętej i modlitwach za Ojczyznę oraz poświęceniu pierwocin zbóż, ziół i kwiatów licznie zgromadzenie Wierni wraz z Władzami samorządowymi – gminnymi i powiatowymi –  przeszli na cmentarz.

Po odśpiewaniu hymnu i modlitwie przy grobie poległych w 1920 roku, złożono kwiaty i zapalono znicze.